JAZDENIE NA KONI A BEZPEČNOSŤ

Jazdenie je krásny šport a užitočná zábava na voľný čas. Človek pri ňom zrelaxuje, vyčistí si hlavu, posilní svaly, podporí správne držanie tela, dýcha čerstvý vzduch a získa pocit spolupatričnosti k prírode. Určite stojí za námahu naučiť sa jazdiť a oplatí sa aspoň to vyskúšať.

My urobíme všetko pre to, aby ste boli v bezpečí. Dostanete inštruktáž ako sa správať pri koňoch, v prípade potreby Vám poskytneme ochranné prostriedky a pomôcky na vozenie sa na koni alebo jazdenie, ako sú ochranná prilba na hlavu, chránič chrbta , sedlo alebo madlá pre deti alebo začiatočníkov.

Nielen na vašej bezpečnosti, ale aj na vašom pohodlí nám naozaj záleží, a preto sme pôvodné elektrické páskové ohradníky zamenili za pevné drevené ohrady, ktoré zabránia koňom svojvoľne opustiť výbeh a zároveň zvýšia bezpečnosť pohybu na ranči. 

Komfort jazdcov a trénerov zvýši zastrešená kruhová jazdiareň, ktorá umožní jazdiť aj v zlom počasí, ale zároveň vás ochráni pred priamym slnečným žiarením a kone môžu pracovať v tieni.

Všetci, ktorí sa rozhodnete venovať koňom alebo jazdeniu si musíte uvedomiť, že je to vaše osobné a dobrovoľné rozhodnutie, za ktoré my nemôžeme niesť zodpovednosť. Kôň je nádherné zviera, ale má svoju hlavu, výšku a hlavne hmotnosť.

Preto prv, než sa rozhodnete pridať sa k jazdiacim milovníkom koní na našom ranči, pozorne si, prosím, prečítajte priložené Čestné prehlásenie a v prípade súhlasu s jeho obsahom ho vytlačte a overenie podpíšte pred notárom alebo na matrike a prineste ho so sebou na náš ranč spolu so žiadosťou o členstvo v Občianskom združení FOUR SEASONS.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás